Zaprezentowany został wariant W9 przebiegu trasy kolei dużych prędkości, który miałby przebiegać m.in. przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce. Jest on połączeniem zaprezentowanych wcześniej wariantów.

W związku z tym, po ponownej analizie wszystkich 4 wariantów w zestawieniu z uwagami zgłoszonymi przez Państwa, wraz z Wykonawcą STEŚ podjęliśmy decyzję o istotnej modyfikacji wariantu W1 polegającej na stworzeniu hybrydy łączącej zalety kilku wariantów na poszczególnych odcinkach. W następstwie powyższego, Spółka CPK wprowadziła do analiz Etapu II STEŚ wariant hybrydowy oznaczony dla uniknięcia niejasności nowym symbolem W9, który jest kompilacją przebiegu wariantu W1 do rejonu Kalisza, W3 od Kalisza do Kotlina i W2 od Kotlina do Poznania, co przedstawia poniższa mapa – czytamy na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

O przebiegu trasy kolei dużych prędkości oraz proponowanych wariantach pisaliśmy we wrześniu – Przez tereny gminy ma przebiegać Kolej Dużych Prędkości. Niestety. Dojdzie do wyburzeń budynków


Poprzedni artykułNie dla obwodnicy Kalisza, kosztem mieszkańców naszej gminy
Następny artykułSporo zmian od nowego roku w kursowaniu autobusów na terenie naszej gminy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments