Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK-a. 31-letni mieszkaniec Łodzi został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy wypłacał pieniądze z bankomatu na terenie miasta. Oszust został zatrzymany dzięki wzorowej postawie mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. To on zwrócił uwagę na mężczyznę, który kilka razy podchodził do bankomatu i korzystał z telefonu komórkowego.

Ostrowianin w rejonie jednego z bankomatów na terenie miasta zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się człowieka. Mężczyzna podbiegał kilka razy do bankomatu, był nerwowy i korzystał z telefonu komórkowego. Mężczyzna po wpisaniu kodu wypłacał pieniądze. Świadek postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Po uzyskaniu informacji, natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Gdy oszust zorientował się, że w pobliżu pojawili się nieumundurowani policjanci, zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci zabezpieczyli przy nim ponad 2 tys. zł i telefon komórkowy.

31-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące oszustw i prania pieniędzy. Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więzieniu. 31-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.


Poprzedni artykułDzielnicowy z Nowych Skalmierzyc z Kryształową Gwiazdą ze wstęgą