Na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów między innymi do Kalisza oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Powstaną również nowe linie autobusowe.

Zmiany związane są z podjętą decyzją przez władze Kalisza o likwidacji linii autobusowej 19E do Ostrowa, która przebiegała przez nasza gminę. Jak informują władze Kalisza linia 19E skrócona zostanie do przystanku w Skalmierzycach. Dlatego też władze Ostrowa Wielkopolskiego zapowiedziały przejęcie części połączeń, które do tej pory były świadczone przez Kaliskie Linie Autobusowe.

W związku ze zmianami planowane jest od 2 stycznia, że autobusy w ramach linii M kursować będą w następujący sposób:

DZIEŃ ROBOCZY

– Kurs z Kalisz Toruńska Pucka o 13:41 zostanie wydłużony do Ostrów Wlkp. Lotnicza

– Kurs z Ostrów Wlkp. Centrum Przesiadkowego z 15:15 rozpocznie się o 15:08 z Ostrów Wlkp. Lotnicza

– Przyspieszenie kursu z Ostrów Wlkp. Lotnicza z 4:33 na 4:28

– Przyspieszenie kursu z Kalisza Babina z 5:40 na 5:35

– Przyspieszenie kursu z Ostrów Wlkp. Centrum Przesiadkowe z 6:45 na 6:40

DZIEŃ ROBOCZY

– Uruchomienie dodatkowych kursów

SOBOTY

– Uruchomienie dodatkowych kursów

Ponadto na wniosek Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zlikwidowane będą przez MZK Ostrów linie autobusowe 20 oraz 21, a w przypadku linii 14 nastąpi skrócenie trasy przejazdu – Skrócenie wszystkich kursów z Ociąża do Kwiatków pętla.

W zamian za to samorząd naszej gminy zdecydował się zorganizować transport od nowa. Z początkiem stycznia powstanie pięć linii autobusowych: NS-1, NS-2, NS-3, NS-4 oraz 455, które obsługiwać będą teren gminy, a autobusy dojeżdżać będą do Kalisza oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach nowych linii obsługiwanych ma być ponad 70 przystanków, a objęte nową siatką połączeń będą również miejsca, gdzie wcześniej autobusy nie kursowały. Ceny biletów kształtować się będą na podstawie dwóch stref. Strefa I, która dotyczy połączenia Ostrowa Wielkopolskiego z Nowymi Skalmierzycami w cenie 4 zł oraz strefę II przy stawce 6 zł obejmującą pozostałe trasy.

Szczegółowy oraz aktualny rozkład jazdy znajdzie się na stronie przewoźnika– www.czkalski.pl.


ŹRÓDŁOMZK, noweskalmierzyce.pl, UM Kalisz
Poprzedni artykułPrzedstawiono jak może przebiegać trasa szybkiej kolei biegnącej przez naszą gminę
Następny artykułBudżet gminy na 2023 rok przyjęty. Najważniejsze inwestycje
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments