Sierż. Krystian Wrzesiński, który obecnie jest dzielnicowym w Nowych Skalmierzycach został uhonorowany „Kryształową Gwiazdą ze wstęgą”.

Kryształowe Gwiazdy trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Dziewięciu spośród tegorocznych laureatów uratowało ludzkie życie po raz kolejny.

Sierż. Krystian Wrzesiński, 5 lipca 2023 roku, z innym funkcjonariuszem z polecenia dyżurnego został skierowany na interwencję dotyczącą próby samobójczej. Na miejscu mundurowi odnaleźli mężczyznę leżącego przy drzwiach wejściowych, który nie dawał oznak życia. Mundurowy przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ratownicy stwierdzili u osoby asystolię i na zmianę z policjantem przez kilka minut prowadzili resuscytację, w wyniku której przywrócono u mężczyzny tętno. Następnie zespół medyczny zabrał pana na badania do szpitala. Natomiast w 2022 roku dzięki błyskawicznej reakcji i prowadzonym umiejętnie negocjacjom Krystian uratował kobietę, która chciała odebrać sobie życie.


Poprzedni artykułBędzie można składać wnioski o dotacje na zakup zbiorników gromadzących wody opadowe
Następny artykułDzięki świadkowi zatrzymali oszusta, który wypłacał pieniądze z bankomatu metodą na BLIK-a