Kaliscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanemu o włamanie oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, do dwóch kaliskich kościołów. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące próby włamania do kościoła pw. Św. Gotarda w Kaliszu. System alarmowy, który się załączył spłoszył włamywacza.

Jeszcze tego samego dnia doszło do drugiego, podobnego zdarzenia na terenie Kalisza. W tym przypadku sprawcy udało się włamać do kościoła pw. Św. Wojciecha i Stanisława. Włamywacz zabrał pieniądze z trzech skarbon znajdujących się w kościele.

Dzięki zeznaniom świadków, policjanci już w niepełna godzinę później zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. W plecaku, który miał przy sobie policjanci odnaleźli m.in. dwa łomy, szczypce do przecinania kabli oraz szlifierkę kątową na akumulator z tarczami do cięcia metalu. Mężczyzna miał również przy sobie pieniądze pochodzące z kradzieży.

Ponieważ mężczyzna dopuścili się tych czynów w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.


Poprzedni artykułObwodnica Nowych Skalmierzyc oraz Kalisza. Złożone zostały poprawki do budżetu państwa, aby przyspieszyć prace
Następny artykuł2 mln dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Nowych Skalmierzyc
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments