W ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Nowe Skalmierzyce pozyskała 2 mln zł na przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach.

Do Nowych Skalmierzyc z rządowego programu wpłyną 2 mln zł na przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. W ramach inwestycji przebudowana zostanie część szkoły w zakresie szatni, natrysków, umywalni i gabinetu pielęgniarskiego. Zadanie zakłada dobudowanie nowej części dwupiętrowej. Na parterze budynku zlokalizowana zostanie stołówka, kuchnia, zmywalnia, świetlica szkolna oraz korytarze i wc. I piętro: 3 sale lekcyjne, toalety oraz hol. Na II piętrze: 3 sale lekcyjne, biblioteka, wc.

Oprócz Nowych Skalmierzyc dofinansowanie otrzymały również Powiat Ostrowski, Raszków, Sieroszewice, Sośnie i Odolanów. Największe wsparcie z rządowych środków uzyska powiat ostrowski. Dofinansowanie wyniesie 14 mln zł i ma zostać przeznaczone na rozbudowę ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim. Powstaną nowe pomieszczenia bloku operacyjnego wraz z centralną dezynfektornią i sterylizatornią. Środki pozwolą na budowę m.in. 5 sal operacyjnych, śluz dla pacjentów i personelu.


Poprzedni artykułWłamał się do jednego z kaliskich kościołów
Następny artykułZmarł ks. kanonik Michał Pacholczyk, wieloletni proboszcza parafii pw. św Mikołaja w Gostyczynie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments