Aparaty USG, tomograf komputerowy, aparat RTG to kilka przykładów nowego sprzętu, który zakupiony zostanie na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ostrowskim szpitalu. Środki na ten cel lecznica pozyskała z rządowego Funduszu Zdrowia.

Podczas spotkania w szpitalu symboliczny czek na ten cel w wysokości ok. 8,7 mln złotych przekazała Katarzyna Sójka Minister Zdrowia.

Nowy sprzęt trafi przede wszystkim do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Szpital planuje, że dzięki temu wsparciu uda się zakupić kilkadziesiąt sztuk różnych urządzeń. Na liście znajdują się m.in. aparaty USG, Aparat RTG ramię C, aparaty do znieczulenia tomograf komputerowy, wózki reanimacyjne, cyfrowy aparaty RTG kostno-płucny oraz różnego rodzaju wózki transportowe dla pacjentów.

Jak przekonywał dyrektor ostrowskiego szpitala jest to ważne wsparcie, bo coraz więcej pacjentów trafia na ostrowski SOR także z całego regionu, tym bardziej, że nie wszystkie szpitale prowadzą takie oddziały. Nie jest rzadkością, że podczas jednego dyżuru jest znacznie ponad 100 osób.


ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl/
Poprzedni artykułMożna uzyskać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych
Następny artykułZostało trochę węgla. Można składać wnioski do MGOPS-u