O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, jak nie dać się oszukać fałszywym „wnuczkom”, „policjantom”, czy prawidłowym zabezpieczeniu mienia rozmawiali policjanci z mieszkańcami gminy Nowe Skalmierzyce podczas debaty społecznej, która odbyła się w Gostyczynie.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, to tytuł cyklu debat społecznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ostanie ze spotkań odbyło się w Gostyczynie i miało charakter ewaluacyjny. Spotkanie zaadresowane było do wszystkich osób oraz instytucji, dla których temat bezpieczeństwa nie jest obojętny.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach podinsp. Andrzejem Sobczakiem przekazali wiele cennych rad o tym, jak unikać zagrożeń. Była więc mowa m. in. o ważnej roli elementów odblaskowych, które poprawiają naszą widoczność na drodze, bezpiecznym poruszaniu się po drodze, prawidłowym korzystaniu z przejść dla pieszych. Nie zabrakło też informacji o tym jak nie dać się oszukać fałszywym „wnuczkom” czy „policjantom”. Policjanci omówili też tematy związane z cyberzagrożeniami. Ponadto przedstawicielki KRUS z Ostrowa Wielkopolskiego przekazały jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na wsi, przede wszystkim podczas prac w gospodarstwie.

Przeprowadzona debata umożliwiła również przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie Policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.

Tego typu spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.


Poprzedni artykułBądź Bezpieczna! – Ruszają zapisy na szkolenia dla Pań
Następny artykułW październiku odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments