W rozegranym w sobotę spotkaniu Pogoń Nowe Skalmierzyce przegrała z liderem rozgrywek Olimpią Grudziądz – 1:2.

Faworytem sobotniego spotkania byli goście, którzy są liderem rozgrywek. W 15 minucie bramkę dla Olimpii zdobył Patryk Winsztal. Po 15 minutach Pogoń mogła wyrównać, jednak bramkarz gości obronił rzut karny.

Po zmianie stron w 49 minucie na 2:0 podwyższył Hubert Mich. Szybko odpowiedziała Pogoń i bramkę dla naszego zespołu zdobył Filip Szewczyk. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i to piłkarze Olimpii cieszyli się z szóstej wygranej w tym sezonie.

Teraz przed naszymi zawodnikami wyjazdowe spotkanie w Gdańsku, gdzie rywalem będzie Gedania, która zajmuje obecnie 4 miejsce w tabeli rozgrywek z 4 zwycięstwami, 2 remisami i 1 porażką.

Pogoń Nowe Skalmierzyce natomiast zajmuje obecnie 8 pozycję i ma na koncie 10 punktów.