Po raz XIX odbyły się Powiatowe Zawody Sikawek Konnych, a tegoroczne zmagania ochotników rozgrywały się w na terenie naszej gminy, w Ociążu.

W ramach tegorocznych zawodów do pokonania był tor przeszkód składający się m.in. z równoważni, oraz tunelu do czołgania a następnie dobiegnięcie do ustawionej wcześniej przy basenie sikawki konnej. Następnie należało sprawdzić osprzęt i uruchomić pompę ręczną.

W szczegółowej klasyfikacji wyniki przedstawiały się następująco:

Drużyny żeńskie

  • miejsce I – OSP Westrza (54 pkt)
  • miejsce II – OSP Zamość (55,2 pkt)
  • miejsce III – OSP Biskupice Ołoboczne (55,9 pkt)

Drużyny męskie

  • miejsce I – OSP Przybysławice (44,7 pkt)
  • miejsce II – OSP Topola Mała (46,9 pkt)
  • miejsce III – OSP Gostyczyna (52 pkt)

Oprócz wymienionych drużyn w zawodach brały również drużyny z Sulisławia, Przybysławic, Wysocka Małego, Konradowa, Bogdaju, Wtórku, Świecy oraz Huty.

Na wielu zawodach tego typu jestem mam zatem możliwość zaobserwowania ich poziomu. Są to już XIX Powiatowe Zawody i mogę z tego miejsca powiedzieć po raz kolejny – są to bardzo udane imprezy. Serdecznie gratuluję organizatorom – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Oprócz drużyn żeńskich i męskich w pokazach sprawnościowych zaprezentowały się dodatkowo dwie drużyny dziecięce z jednostek OSP Boczków (gmina Nowe Skalmierzyce) oraz OSP Zamość (gmina Sieroszewice).


ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl
Poprzedni artykułSprzęt komputerowy trafił do młodych mieszkańców naszej gminy
Następny artykułAreszt dla mieszkańca gminy, który chciał umówić się z 12-latką
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments