W ramach projektu unijnego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR” sprzęt prawie 160 sztuk sprzętu komputerowego otrzymały dzieci i wnuki byłych pracowników państwowych gospodarstw rolnych, czyli tzw. PGR-ów.

Dzięki specjalnym funduszom unijnym uruchomionym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020  aż 137 laptopów, 20 zestawów sprzętu komputerowego oraz 2 tablety na ogólną kwotę 392.850,93 zł trafią w ręce młodych mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, w tym braki i nierówności w rozwoju cyfrowym. Ujawniła deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt „Granty PPGR”, finansowany ze środków unijnych, stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.

Rola, jaką w przedsięwzięciu odegrał samorząd, to m.in. przyjmowanie i weryfikacja wniosków (potwierdzenie zatrudnienia członka rodziny w linii prostej w dawnym PGR oraz sprawdzenie linii pokrewieństwa), które składano już w roku ubiegłym czy przeprowadzenie procedury przetargowej związanej z zakupem wspomnianego sprzętu komputerowego.


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułMieszkaniec Skalmierzyc chciał namówić dziecko do wspólnej kąpieli
Następny artykułW Ociążu odbyły się XIX Powiatowe Zawody Sikawek Konnych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments