Udany debiut Pogoni Nowe Skalmierzyce w 3 lidze. Na trybunach tłum kibiców

0

W sobotę, 7 sierpnia na stadionie w Nowych Skalmierzycach drużyna Pogoni w debiutanckim meczu w 3 lidze grupy drugiej wygrała z Unią Janikowo – 2:1.

Wygrana Pogoni to spora niespodzianka, gdyż przebudowany i wzmocniony zespół Unii typowany jest do walki o czołowe lokaty. Jednak podopieczni Artura Polehojko zaliczyli falstart. Jeszcze pierwsza połowa była całkiem niezła w wykonaniu gości. W 35. minucie debiutujący w Unii Hiszpan Denzel Gomez po podaniu Przemysława Kędziory wyprowadził janikowian na prowadzenia.

W drugiej połowie rządzili już gospodarze, którzy dwa razy pokonali bramkarza gości Gracjana Fabiszewskiego. Pierwszą bramkę tuż po przerwie zdobył Piotr Józefiak, a w 61 minucie wynik na 2:1 podwyższył Jakub Pawlik.

Mecz ten przyciągnął na trybuny sporą rzesze kibiców. Zarząd od tego sezonu wprowadził karnety i można je nabywać w klubie.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Unia Janikowo 2:1

0:1 Denzel Gómez (35)
1:1 Piotr Józefiak (48)
2:1 Jakub Pawlik (61)