Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Niezbędnym do realizacji programu jest zebranie informacji dotyczących posiadanych przez mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj.:

–        folii rolniczych,

–        siatki i sznurka do owijania balotów,

–        opakowań po nawozach,

–        Big Bagów.

W związku z powyższym, zainteresowani mieszkańcy, zamierzający skorzystać z dofinansowania powinni złożyć wniosek w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce ul. Ostrowska 8 w terminie do 27.08.2021 r.

Wnioski będą realizowane pod warunkiem pozyskania przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Wnioski muszą być wypełnione prawidłowo, gdyż w przypadku uzyskania przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce dotacji odpady w ramach programu będą przyjmowane tylko od osób które złożyły wnioski w wyznaczonym terminie i zakwalifikowały się do programu oraz w ilości zadeklarowanej. Nie będą przyjmowane odpady w ilości przewyższającej zadeklarowaną we wniosku.

Wnioski można pobrać ze strony Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz w Urzędzie w pokoju nr 31.


ŹRÓDŁOnoweskalmierzyce.pl
Poprzedni artykułUdany debiut Pogoni Nowe Skalmierzyce w 3 lidze. Na trybunach tłum kibiców
Następny artykułUderzył w słup energetyczny. Był pijany
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments