W pierwszym kwartale tego roku mają ruszyć prace nad Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków. Wszyscy właściciele domów i mieszkań w Polsce będą musieli złożyć deklarację o sposobie ogrzewania pomieszczeń.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków dopiero się tworzy, jednak cześć z elementów bazy ma już działać w tym roku. Zgłoszeniu do bazy będą podlegały wszystkie typy źródeł ciepła, od kotłów na paliwo stałe po pompy ciepła i kolektory słoneczne. Wraz z rozwojem systemy trafiać tam mają również takie informacje jak dane z przeglądów kominiarskich, informacje o otrzymanej pomocy finansowej na termomodernizację czy wymianę pieca.

Po uruchomieniu systemu, będziemy mieli 12 miesięcy na złożenie deklaracji, a osoby, które w tym czasie wybudują dom będą musiały zgłosić źródło ciepła w ciągu 14 dni od daty jego uruchomienia.

Nieznana jest jeszcze dokładna data wejścia tego obowiązku w życie. Pewne elementy Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków mają ruszyć jeszcze w tym roku, a cały projekt ma powstać do końca 2023 roku.


Poprzedni artykułPrzyjęty został budżet Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce na 2021
Następny artykułNie dajemy się Pandemii. W lutym 10 Gala Sportów Walki Octagon No Mercy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments