Podczas dzisiejszej wideokonferencja Starosty Ostrowskiego poformowano o bardzo trudna sytuacja w ostrowskim szpitalu i sytuacja administracji publicznej po zaleceniu przez władze centralne pracy zdalnej.

Od dwóch tygodni, od czasu gdy w Starostwie Powiatowym pojawiło się 6 przypadków koronawirusa pracowaliśmy w systemie rotacyjnym, 50 proc. stacjonarnie, 50 proc. załogi w systemie zdalnym. Od dziś mieliśmy wrócić do normalności, ale po informacji Premiera przedłużamy ten system o kolejne dwa tygodnie’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Mimo przedłużenia pracy zdalnej Starostwo Powiatowe będzie pracować w normalnych godzinach, a urząd pozostanie otwarty dla interesantów. Chodzi o nieutrudnianie obsługi interesantów, ale także stworzenie możliwości wywiązania się chociażby z takich obowiązków, jak przygotowanie budżetu na nowy rok. Ustawowe terminy w  tym przypadku nie zostały bowiem zmienione.

– Mimo swoich problemów i zmniejszonej obsady, staramy się także wspierać te instytucje, które potrzebują pomocy. Trudne chwile pod względem kadrowym przeżywa ostrowski sanepid. Dlatego pozytywnie odpowiedziałem na prośbę szefa tej placówki i oddelegowałem 14 pracowników do pracy na rzecz tej instytucji – informuje Starosta Ostrowski.

Od przyszłego tygodnia zmienią się za to godziny pracy Powiatowego Urzędu Pracy. W związku z zapowiadaną tarczą dla przedsiębiorców i koniecznością przyjmowania wniosków PUP będzie pracował w systemie dwuzmianowym, od 7 do 12 i od 13 do 18.

Z najtrudniejszą sytuacją mamy do czynienia w ostrowskim szpitalu w związku z coraz większą liczbą pacjentów wymagających hospitalizacji.

W chwili obecnej mamy dwa oddziały dedykowane chorym co COViD 19, posiadające 65 łóżek, w tym 10 respiratorowych. W ciągu kilkudziesięciu godzin wszystkie zostały zajęte. Mamy wolne tylko jedno miejsce respiratorowe. Przygotowujemy następne miejsca dla chorych na COV19, ale jest to bardzo trudne. Dramatyczna sytuacja wiąże się bowiem nie tylko z liczbą chorych, ale zmniejszeniem się liczby kadry medycznej – powiedział Dariusz Bierła dyrektor szpitala.

Ostrowski szpital obsługuje także mobilny punkt wymazów drvie thru. Tylko w październiku pracownicy ostrowskiej lecznicy pobrali w nim ok. 3,5 tys. wymazów. Szpital obsługuje także tzw. karetkę wymazową, która dociera do tych pacjentów z całej Wielkopolski, którzy nie mogą sami dotrzeć do punktu mobilnego.


ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl
Poprzedni artykułPowiat Ostrowski Mistrzem Wielkopolski LZS
Następny artykułW całym kraju ruszają e-wizyty w ZUS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments