Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że od dnia 18 marca rozpoczyna działalność Poradnia Medycyny Paliatywnej.

Poradnia Medycyny Paliatywnej przy ZZOZ w Ostrowie Wlkp. mieścić się będzie przy ul. 3 Maja 35, 63-400 Ostrów Wielkopolski tel. kontaktowy: 667 771 242

Świadczenia w poradni będą udzielane ubezpieczonym w NFZ bezpłatnie. Podstawą przyjęcia jest wystawione przez lekarza rodzinnego lub specjalistę skierowanie do poradni z rozpoznaniem właściwej jednostki chorobowej.

Wykaz jednostek chorobowych osób dorosłych (kody ICD-10), w których są udzielane świadczenia gwarantowane w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej:
* od C00 do D48 – Nowotwory
* G09 – Następstwa chorób zapalnych ośrodkowego układu nerwowego
* od B20 do B24 – Choroby wywołane przez wirus ludzki upośledzenia odporności (HIV)
* od G10 do G13 – Układowe zaniki pierwotne zajmujące ośrodkowy układ nerwowy
* I42 i I43 – Kardiomiopatie
* J96 – Niewydolność oddechowa niesklasyfikowana gdzie indziej
* L89 – Owrzodzenie odleżynowe
* G35 – Stwardnienie rozsiane


Konsultacje i leczenie pacjentów w Poradni Medycyny Paliatywnej mogą odbywać się pomimo równolegle prowadzonego leczenia onkologicznego lub specjalistycznego, w sytuacji występowania trudnych do opanowania objawów towarzyszących schorzeniu lub wynikających z leczenia, nawet na wczesnym etapie choroby.


Poprzedni artykułDefibrylatory. Sprzęt medyczny, którzy może uratować życie. Niestety, na terenie gminy jest ich niewiele
Następny artykułRanking: Sukces Kadencji 2018-2023. Tak wypadły w nim Nowe Skalmierzyce. Do wielu samorządów nam daleko