W Gałązkach Wielkich potwierdzone zostało kolejne ognisko ptasiej grypy w powiecie ostrowskim. Oznacza to, że w promieniu 3 km od ogniska zostanie utworzona strefa zapowietrzona, a w promieniu 10 km – zagrożona.

W ubiegłym tygodniu ognisko ptasiej grypy wykryto w gminie Raszków. Dlatego też Wojewoda wielkopolski wydał rozporządzenie dotyczące ogniska ptasiej grypy, gdzie obszar zagrożony wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI) w naszej gminie obejmował miejscowości: Gałązki Małe, Droszew, Miedzianów.

Teraz wydane zostanie kolejne rozporządzenie, gdzie kolejne miejscowości uznane zostaną za obszar zapowietrzony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).


Poprzedni artykułPlanowany na jutro jest protest rolników. Będą utrudnienia w ruchu
Następny artykułTak przedstawia się zadłużenie naszej gminy