Zarządzone zostały przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce konsultacje z mieszkańcami Kościuszkowa i Czachor w związku z wnioskiem o podział sołectwa.

W związku z wnioskiem o podział sołectwa Kościuszków poprzez utworzenie dwóch odrębnych sołectw: sołectwa Kościuszków i sołectwa Czachory zgodnie z zarządzeniem burmistrza przeprowadzone zostaną konsultacje z mieszkańcami.

Konsultacje odbędą się w terminie 24 stycznia 2024 r. o godz. 1800 dla mieszkańców wsi Kościuszków w altanie położonej w Kościuszkowie, na dz. nr 9 oraz w dniu 25 stycznia 2024 r. o godz. 1800 dla mieszkańców wsi Czachory w świetlicy wiejskiej w Kurowie 17b.


Już w listopadzie zaczęły do nas napływać informacje i pomyśle podziału tego sołectwa na dwa odrębne. Nasz portal w listopadzie zwrócił się wiec z pytaniami do Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w przedmiotowej kwestii. Zgodnie z udzieloną nam odpowiedzią datowaną na 30 listopada poinformowano nas wtedy, że – „W odniesieniu do rozdzielenia sołectwa Kościuszków na dwa odrębne sołectwa temat ten nie jest obecnie przez samorząd procedowany.”


Poprzedni artykułZderzenie trzech osobówek
Następny artykułW kwietniu wybory. Ogłoszono datę wyborów samorządowych