O tym, jak bardzo nieprzewidywalny i niebezpieczny może być rynek kryptowalut, niestety przekonało się już wiele osób, także z terenu powiatu ostrowskiego. Mowa tu o metodzie oszustwa inwestycyjnego polegającego na pozyskaniu zysków z kryptowalut.

Ostatnio do policjantów zgłosili się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w ten sposób stracili kilkaset tysięcy złotych. Dwie osoby były przekonane, że dzięki brokerom inwestycyjnym, zarobią pieniądze. W obu przypadkach chodziło o rynek kryptowalut.

Zachęcająca reklama, profesjonalna rozmowa z opiekunem konta, napływające informacje o zyskach uśpiły czujność pokrzywdzonych. Pierwszy z mężczyzn stracił blisko 70 tysięcy złotych, kolejny ponad 280 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty. Nie pierwszy już raz okazało się bowiem, że szybki zysk, to tylko zachęta do dalszego inwestowania. Po wpłaceniu mniejszych kwot jesteśmy zachęceni zyskiem, jaki nam jest prezentowany. Następnie dokonujemy kolejnych wpłat, często na kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Kiedy przychodzi moment wypłaty, zazwyczaj występuje problem – konieczność wpłaty kolejnych środków na opłaty czy podatek, albo jakiś problem techniczny. Brak dodatkowych opłat powoduje rzekome zablokowanie pieniędzy.

Wtedy jest już jednak za późno i pozostaje tylko powiadomienie policjantów. Niestety szanse na odzyskanie pieniędzy są niewielkie.


Poprzedni artykuł105. rocznica Powstania Wielkopolskiego
Następny artykułWażna jest kolejność składania dokumentów o świadczenie wspierające