Symboliczne oddanie do użytku nowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odbyło się w poniedziałek, 27 listopada. Wartość inwestycji to ok. 8,5 mln zł.

Nowy, dwukondygnacyjny budynek stanął na wolnej działce przy sali sportowej Zespołu Szkół Transportowo- Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Jest w nim 20 gabinetów oraz kilka większych pracowni. Motywem przewodnim, przejawiającym się zarówno w bryle architektonicznej, jak i wyposażeniu są motywy klocków.

Słowo poradnia kojarzy się dzieciom z białym fartuchem. My chcemy, żeby dzieci nie bały się tu przychodzić. Dlatego nawiązanie architektoniczne do wielkiej bryły z klocków. Jest także symboliczne przesłanie, że tu odbywać się będzie na nowo budowanie psychiki dziecka. Sprzyjać temu będą nie tylko przyjazne wnętrza,  ale także kadra – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Co roku do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej trafia ok. 3 tysiące dzieci. Wymagają one pojedynczych diagnoz, ale również wielotygodniowych terapii. Tutaj także wydawane są orzeczenia i opinie o wspomaganiu rozwoju dla dzieci, które potrzebują wsparcia.

Warto wspomnieć, że swój znaczący udział w wyposażeniu ma także firma Com40, która ufundowała meble tapicerowane o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Poprzedni artykułW ostrowskim szpitalu na kilku oddziałach wstrzymuje się odwiedziny
Następny artykułZakończyła się runda jesienna w III lidze