Kobieta uwierzyła w fałszywą reklamę w Internecie i za namową oszustów zainwestowała w kryptowaluty. Pieniądze, które miały być pewnym zyskiem niestety przepadły.

Do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosiła się 64-letnia kobieta. Pokrzywdzona poinformowała policjantów, że na stronie internetowej jednego z portali znalazła artykuł dotyczący inwestowania. Gwarantowany był szybki zysk. Niestety kobieta „dała się złowić” na taką właśnie fałszywą reklamę w Internecie. Weszła na stronę internetową firmy, która oferowała inwestycje w kryptowaluty. Po pewnym czasie po uruchomieniu linku skontaktował się z nią „doradca” inwestycyjny.

Niestety kobieta dokonała przelewu na wskazany rachunek bankowy. 64-latka zgodnie z instrukcją przekazaną przez telefonicznego doradcę na telefonie zainstalowała też wskazane programy. Kobieta przez pewien czas widziała swoje zyski i otworzyła za namową oszustów rachunek inwestycyjny, wykonywała kolejne przelewy. Oszuści sami kontaktowali się z poszkodowaną i nakłaniali ją do przelewów, zachęcając ją szybkim zyskiem. Łącznie kobieta straciła ponad 120 tysięcy złotych.

Policjanci przestrzegają przed inwestowaniem swoich pieniędzy w niepewne, internetowe przedsięwzięcia biznesowe oraz instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł. Nigdy nie podawajmy naszych danych dostępu do konta obcym osobom. Nie reagujmy na telefony od fałszywych bankowych konsultantów, brokerów czy doradców, którzy obiecują szybkie zyski przy inwestycjach – tak działają oszuści!


Poprzedni artykułPłuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!. Rusza rejestracja wolontariuszy
Następny artykułOgłoszono otwarty konkurs ofert na realizację w 2024 roku zadań publicznych wraz z udzieleniem wsparcia finansowego