Laryngologia, ostatni oddział szpitalny w budynku głównym ostrowskiego szpitala została wyremontowana.

Środki na remont laryngologii pochodziły z funduszy unijnych będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Wyposażenie i wykonanie prac modernizacyjno-adaptacyjnych wybranych oddziałów w ZZ w Ostrowie Wielkopolskim związanych z pandemią COVID 19’’ w ramach działania „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia REACT EU’’. Obejmowały one prace budowlane i zakup wyposażenia oraz zakup karetek pogotowia dla SOR.

Łącznie koszt remontu laryngologii wyniósł ok. 3,8 mln zł. Z czego dofinansowanie wyniosło ok. 2,5 mln zł, a pozostała część pochodziła z budżetu powiatu.

W ramach tej kwoty wykonano prace budowlane obejmujące m.in. wymianę posadzek i, tynków i ścian, nowe sufity podwieszane, klimatyzację, instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczną i gazów medycznych.

Zakupiony został także specjalistyczny sprzęt w tym zestaw do przeprowadzania endoskopowych operacji zatok obocznych nosa, optyka do chirurgii zatok przynosowych i napędów laryngologicznych, stół operacyjny, aparat do znieczulania oraz urządzenie do diagnostyki zaburzeń równowagi i wiele innych.


Poprzedni artykułJest dofinansowanie do budowy hali w Biskupicach Ołobocznych
Następny artykułWażna informacja dla podróżujących autobusami z tego przystanku