Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym ZDROWA AORTA odbędzie się w dniu 20.10.2023r. w Szpitalu w Ostrowie Wlkp przy ul. Limanowskiego 20/22 w Poradni Specjalistycznej, gabinet 38 i 39.

Badanie USG aorty brzusznej jest kluczowe dla wczesnej diagnozy tętniaka aorty brzusznej, potencjalnie śmiertelnej choroby, która może być leczona skutecznie, jeśli zostanie wykryta we wczesnym stadium. Dotychczas przeprowadzono już ponad 8180 takich badań, a ponad 170 pacjentów zdiagnozowanych z tętniakiem aorty brzusznej zostało objętych programem Zdrowa Aorta. Projekt ten został opracowany przez prof. Grzegorza Oszkinisa, który zapewnia również bezpłatną opiekę po zakończeniu udziału w programie, w formie badań kontrolnych przez 3 lata.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim.

Badanie USG aorty brzusznej jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne, a do jego wykonania nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. Finansowanie programu pochodzi z funduszy regionalnych Unii Europejskiej, co umożliwia zapewnienie bezpłatnych badań dla pacjentów.


Aby zapisać się na badanie, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 503 075 095 (telefon dostępny od godziny 9:00 do 15:00) lub przesłanie e-maila na adres zdrowaaorta@arterieart.com. W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym preferowane jest przeprowadzenie badania.


Poprzedni artykułOstrowski szpital wzbogacił się o dwie nowe karetki
Następny artykułPamiątki po Skalmierzyckich Powstańcach na Dniach Kolekcjonera