W poniedziałek, 11 września, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowie Wielkopolskim oficjalnie otwarto Punkt Wsparcia Młodzieży.

Punkt Wsparcia Młodzieży to punkt informacyjno-doradczy dla osób poniżej 30. roku życia, gdzie pracownicy PUP udzielać będą kompleksowego wsparcia poprzez integrację konkretnych usług z niestandardowymi rozwiązaniami, które ułatwią osobom młodym wejść na rynek pracy.

Osoby, które zgłoszą się do punktu uzyskają wsparcie i informację w zakresie m.in. aktywizacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, możliwych form pomocy społecznej, doradztwa psychologicznego, doradztwa w zakresie edukacji, doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, doradztwa w zakresie możliwości mieszkaniowych czy doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego.

Punkt doradztwa dla młodzieży mieści się na parterze siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności 29a. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 18:00. Poza tym punkt otwarty ma też być w jedną sobotę miesiąca.


Poprzedni artykułPolicjanci przejęli kilogram amfetaminy
Następny artykułOstrowski szpital wzbogacił się o dwie nowe karetki