Zostały wprowadzone zmiany w sposobie szacowania suszy rolniczej. Podstawą oszacowania szkód spowodowanych przez suszę w gospodarstwie rolnym jest złożenie przez producenta rolnego wniosku za pośrednictwem APLIKACJI „ZGŁOŚ SUSZĘ ROLNICZĄ”.

Aplikacja dostępna jest na portalu gov.pl poprzez profil zaufany rolnika. Zgłoszenie w aplikacji jest niezbędne w celu otrzymania protokołu z szacowania strat lub kalkulacji strat wygenerowanych automatycznie przez aplikację.

Zgłaszanie strat spowodowanych suszą rolniczą do komisji gminnych nie jest obowiązkowe – gminna komisja szacuje suszę tylko na życzenie rolnika.

Gminna komisja może szacować jedynie uprawy, które nie zostały uprzątnięte z pola  na dzień szacowania w terenie. Uprawy, które rolnik zbierze zostaną oszacowane jedynie przez aplikację.

Wynik szacowania suszy przeprowadzonego przez gminną komisję w terenie, w postaci raportu, będzie stanowił jedynie uzupełnienie szacunku dokonanego przez aplikację. Link do aplikacji: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign


Poprzedni artykułCzyste Sołectwo. Zbieraj elektroodpady i zdobywaj nagrody pieniężne
Następny artykułOdbędzie się II Międzypokoleniowy Turniej Piłki Siatkowej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments