Zaostrzone kary za rażące przekraczanie prędkość w obszarze zabudowanym nie zawsze motywują kierujących do zwalniania w tych szczególnych miejscach.

W weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli czterech kierujących, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista w tej grupie osiągnął prędkość 128km/h.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. 28-latek siedzący za kierownicą Mercedesa jechał 128 km/h w miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 60 km/h. Kolejnym kierującym zatrzymanym do kontroli drogowej był 50-latek. Kierujący pojazdem marki Ford Transit, w obszarze zabudowanym na terenie gminy Sieroszewice jechał z prędkością 114km/h.

W niedzielę, 30 kwietnia, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę Seata. 26-latek przy ograniczeniu do 50km/h jechał 107km/h. Dzień później, 1 maja został zatrzymany 32-latek. Mężczyzna kierujący Mercedesem jechał w obszarze zabudowanym 116km/h.

Funkcjonariusze ukarali te osoby wysokimi mandatami karnymi i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.


Poprzedni artykułPolicjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego
Następny artykułMożna jeszcze kupić opał w ramach zakupów preferencyjnych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments