Tomek, chłopak ze Skalmierzyc choruje na nowotwór – Mięsaka Ewinga. Obecnie poddawany jest chemioterapii, kolejnym krokiem jest operacja, a później radioterapia. Trwa zbiórka na koszty leczenia oraz rehabilitacji.

Zbiórka trwa poprzez siepomaga.pl, gdzie jak czytamy – „Podczas ferii zimowych w 2022 roku odwiedziłem brata we Wrocławiu. Po długich spacerach zacząłem odczuwać ból lewego kolana. Po powrocie do domu ból nie ustępował. Kilka dni później dostałem wysokiej gorączki, ból był jeszcze silniejszy. Podczas wizyty u lekarza otrzymałem leki przeciwbólowe i przeciw zapalne. Dolegliwości ustąpiły, ale na krótko. Po kilku dniach ból powrócił ze zdwojoną siłą. Miałem robiony RTG kolana, była wizyta u innego lekarza, ale żadna diagnoza nie padła.. Cały czas były te same zalecenia. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Z dnia na dzień czułem się coraz gorzej, zacząłem chudnąć. Po podstawowych badaniach krwi okazało się, że mam wysokie OB i bardzo niski poziom żelaza. Po następnych badaniach kontrolnych krwi okazało się, że żelazo nadal maleje, a OB rośnie. Moja waga spadła wtedy do 54 kg! Ze słabymi wynikami byłem jeszcze na zakończeniu roku szkolnego i odebrałem świadectwo z promocją do klasy drugiej szkoły ponadpodstawowej. W poniedziałek, gdy wszyscy zaczynali wakacje, ja jechałem do szpitala, by po szczegółowych badaniach otrzymać diagnozę – złośliwy nowotwór lewego uda Mięsak Ewinga.

Obecnie przebywam w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie poddawany jestem chemioterapii. Kolejnym krokiem jest operacja, a później radioterapia. Przed operacją muszę przyjąć dziewięć cykli chemii. Co będzie dalej? Co mnie czeka? Nie wiem, jednak mam dużo siły i woli walki. Chce wrócić do planowania swojej przyszłości i normalnego życia. Koszty, które towarzyszą leczeniu, są ogromne. Częste wizyty w Warszawie, rehabilitacja, leki. To wszystko przewyższa nasze możliwości. To walka o moje zdrowie! Proszę, pomóż mi! Nie mogę się poddać.

Zbiórka trwa na stronie https://www.siepomaga.pl/tomasz-fraszczak


Poprzedni artykułWydana została II część Księgi Smaków Powiatu Ostrowskiego
Następny artykułKuranty i dzwony zostaną wyłączone
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments