Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce pokonali przed własną publicznością w sobotnim spotkaniu w ramach 5. kolejki 3. ligi zespół Cartusia Kartuzy – 3:1.

Nasi zawodnicy rozpoczęli spotkanie od szybkiego uderzenia. W 8 minucie piłkę do bramki gości skierował Kacper Majerz, a asystował mu Jakub Goliński, który w 33 minucie zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach pierwszej drużyny.

Przed końcem pierwszej połowy goście pokonują naszego bramkarza i tym samym pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1 dla naszego zespołu. Po zmianie stron w 68 minucie bramkę dla Pogoni zdobywa Krystian Szczepaniak.

Ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem Pogoni Nowe Skalmierzyce 3:1. Jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie naszych piłkarzy i po pięciu kolejkach zajmują 9 pozycję w tabeli 3 ligi.