7 sierpnia 2022 roku patrol Ruchu Drogowego ostrowskiego komendy, podczas pracy na laserowym mierniku prędkości na drodze Kołątajew-Czekanów, wykonał pomiar prędkości kierującego motocyklem, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 73 km/h.

W związku z tym policjanci podali sygnał do zatrzymania się, poprzez wyjście do krawędzi jedni i podniesienie ręki ku górze. Kierujący motocyklem m-ki Yamaha zareagował na dany sygnał zmniejszając prędkość, jednak po zbliżeniu się do miejsca kontroli gwałtownie przyspieszył, po czym oddalił się.

Mając wizerunek sprawcy uwieczniony na laserowym mierniku prędkości, w dniu dzisiejszym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli podobny do rysopisu motocykl na ul. Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim i zatrzymali kierującego do kontroli.

Jak się okazało 20-letni motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Przyznał się do tego, iż 7 sierpnia poruszał się swoim pojazdem na trasie Kołątajew-Czekanów. Ponadto w związku z tym, ze pojazd miał nadmiernie zużyty bieżnik tylnej opony oraz było uzasadnienie podejrzenie nadmiernego hałasu zatrzymano dowód rejestracyjny, pojazd skierowano na dodatkowe badania techniczne oraz odholowano motocykl.

Za samo wykroczenie z art. 94. KW §1. tj. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto zgodnie z §3. ww. artykułu orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.


Poprzedni artykułPierwsze zwycięstwo Pogoni Nowe Skalmierzyce w nowym sezonie
Następny artykułPolicja poszukuje zaginionej 26-latki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments