Wczoraj, Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryf dla ciepła dostarczanego przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. Decyzja ta dotyczy również Nowych Skalmierzyc.

Zgodnie z zatwierdzonymi zmianami dla odbiorców w Ostrowie Wielkopolskim korzystających z ogrzewania Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego cena ciepła za 1 GJ będzie wynosić 121,03zł. Do tej pory było to 49,32zł. Wzrost jest na poziomie 145%.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy dostarcza również ciepło dla mieszkańców Nowych Skalmierzycach na osiedlu Błonie, czy ulicy Kaliskiej. Sprzedawane ciepło jest w ramach dwóch taryf zależnych od miejsca wytworzenia ciepła i przedstawia się następująco.

G-6 dla odbiorców ciepła wytworzonego w źródle ciepła opalanym biomasą i miałem węgla kamiennego zlokalizowanym przy ul. Kalskiej 24 w Nowych Skalmierzycach, dostarczanego poprzez wodną sieć ciepłowniczą i indywidualne węzły cieplne, będące własnością sprzedawcy.

Według nowej taryfy dla grupy G-6 cena ciepła, będzie kształtować się następująco.

Do tej pory cena ciepła wg tej taryfy wynosiła za 1 GJ – 55,08zł. Podwyżka jest więc na poziomie 92%.

G-7 dla odbiorców ciepła wytworzonego w źródle ciepła opalanym olejem opałowym i miałem węgla kamiennego zlokalizowanym przy ul. Miskiewicza 5 w Nowych Skalmierzycach, w którym moc zainstalowana nie przekracza 5.0 MW, bezpośrednio zasilającym zewnętrzne instalacje odbiorcze.

Według nowej taryfy dla grupy G-7 cena ciepła, będzie kształtować się następująco.

Dla tej taryfy cena ciepła za 1 GJ wynosiła 69,87zł. Podwyżka jest więc na poziomie 109%

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.


Poprzedni artykułBędzie gorąco. IMGW ostrzega
Następny artykułWypadek w Gostyczynie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments