W związku z wysokimi cenami paliw w całym kraju planowane są blokady stacji paliw Orlenu. Dwa protesty odbędą się w naszym regionie.

Organizatorzy akcji są zwrócić uwagę i zamanifestować swoje niezadowolenie ze wzrostu cen paliw i jakc zytamy na facebookowym profilu wydarzenia – „Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację.”

Według kalendarza protestów umieszczonego na stronie http://blokujemyorlen.pl w najbliższa sobotę 11 czerwca w godzinach 16 – 18 protesty odbędą się w kilkudziesięciu miejscach naszego kraju. Dwa planowane są w naszym regionie:

  • Ostrów Wielkopolski Ul. Poznańska 76,
  • Kalisz Ul. Poznańska 99

Protesty mają wyglądać w ten sposób, że „Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć „sztuczną” kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw. W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję.”


Poprzedni artykułUczniowie Szkoły w Ociążu z wizytą w banku
Następny artykułKierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy Aleksander Liebert uhonorowany przez Marszałka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments