W związku z naszą prośbą przesłaliście nam kilka pytań jakie chcielibyście zadać Burmistrzowi oraz urzędnikom z Urzędy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Kilka pytań dotyczyło akcji zima i utrzymania dróg w tym okresie.

W przesłanych nam zapytaniach chcieliście wiedzieć – „Kto jest odpowiedzialny za stan dróg gminnych podczas tegorocznej zimy? Gdzie można zgłaszać sugestie, co do stanu dróg po opadach? Po jakim czasie mieszkańcy mogą interweniować w sprawie złego stanu dróg? Proszę podać dane kontaktowe. Jak jest rozliczana firma odpowiedzialna za odśnieżanie dróg gminnych i kto to sprawdza. Czy ktoś wydaje dyspozycje, czy odbywa się to na innych zasadach?”

Jak poinformował nas Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – „W sezonie 2021/2022 zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy i miasta zlecono firmie: Wydobywanie Kruszywa, Usługi Budowlane, Handel Materiałami Budowlanymi, Adres: Wtórek, ul. Ostrowska 44B, 63-400 Ostrów Wielkopolski Osoba odpowiedzialna: Bogdan Cieśla – tel. 501 510 872

Z ramienia Gminy i Miasta koordynatorami odpowiedzialnymi za prowadzenie działań z zakresu zimowego utrzymania dróg są: Daniel Grzesiak — Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego – tel. 62 762 97 61 oraz Inspektor tego referatu Tomasz Fulczyk – tel. 62 762 97 62 Kontakt dyżurny: 662 277 889

Zgodnie z zapisem w umowie „w okresach wzmożonego ataku zimy, przy wystąpieniu intensywnych opadów śniegu lub oblodzenia” dopuszcza się możliwość wyjazdu sprzętu w teren na zgłoszenie poszczególnego Sołtysa — jednak Wykonawca winien zasięgnąć opinii i akceptacji ze strony Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, który jest odpowiedzialny za utrzymanie dróg w okresie zimowym.

Każdy pojazd uczestniczący w akcji zima jest wyposażony w moduł GPS. Wykonawca na swój koszt zapewnia działanie systemu lokalizacji pojazdów biorących udział w akcji. Podgląd pracy sprzętu jest dostępny on-line w czasie rzeczywistym na udostępnionym Gminie serwerze www, na którym zapisywane as podstawowe dane tj. „ślad”na mapie pracy sprzętu, prędkość jazdy, data i godzina oraz czas postoju.

Każda akcja jest inicjowana przez pracowników UGIM w uzgodnieniu z Burmistrzem. Decyzja jest podejmowana w związku z występowaniem zjawisk atmosferycznych oraz po szczegółowej analizie prognoz pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.”


W tym miejscu polecamy zapoznać się z artykułem, który opublikowaliśmy na portalu w styczniu tego roku, gdzie podaliśmy w jakim czasie i które drogi powinny być odśnieżone oraz w jakim zakresie. Zimowe utrzymanie dróg. Zobacz, w jakim czasie drogi powinny być odśnieżone

Odpowiedzi na kolejne pytania, które przesłaliście nam i na które otrzymaliśmy już odpowiedzi będziemy sukcesywnie publikować na Naszym portalu.


Poprzedni artykułUtrudniania na DK 25. Zderzyły się osobówki
Następny artykułPytamy urzędników w Waszym imieniu. Takie są kryteria i zasady przyjęć dzieci do przedszkoli gminnych
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czachory to nie miejsce na końcu świata. To miejscowość należąca do gminy Nowe Skalmierzyce. Więc dlaczego droga do naszej miejscowości nie jest zadbana? Jak i zimą (gdzie śnieg i lód), tak i latem (gdzie chwaty i trawa pod pas). I wtedy mieszkańcy sami dbają o ład i bezpieczeństwo.

Jeśli posypuję piaskiem w takim tępię co jechał ostatnio to wywrotka starczy mu na całą gminę facet nie odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drogach już drugi rok tylko umie wysłać faktury że wygrał przetarg to gratuluję tym którzy go zatrudnili