26 października ogłoszony został najnowszy XVII Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej”. Nowe Skalmierzyce znalazły się w nim na 124 miejscu wśród ocenianych 878 gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Od 17 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Obejmuje on wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce z wyjątkiem Warszawy. Maksymalna ilość punktów jakie można zdobyć to 100, a oceniane są m.in zdolności samorządu do zwiększania dochodów własnych, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców czy też kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych. Oceniane jest również zarządzenie urzędem.

Nowe Skalmierzyce oceniane są w ramach kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie, a ocenionych zostało w tym roku 878 samorządów. Nasza gmina znalazł się na 124 miejscu z 53,17 punktami.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, ze wyprzedziliśmy inne miasta z naszego powiatu. Ostrów wielkopolski sklasyfikowany został na 402 miejscu, Odolanów na 542 miejscu, a Raszków na 657 miejscu. W naszym regionie lepiej klasyfikowany został m.in. Pleszew – 21 miejsce, Kępno – 38 miejsce oraz Krotoszyn 79 miejsce.

Niestety nasza gmina, co roku spada w kolejnych odsłonach rankingu na dalsze miejsca. W 2020 roku byliśmy na 83 miejscu, w 2019 na 53 miejscu.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach sytuacja się poprawi, gdyż patrząc na punktacje, Nowe Skalmierzyce mają prawie tyle samo punktów, co w roku ubiegłym. Oznacza to, że inne samorządu coraz lepiej dbają o swój zrównoważony rozwój, a my nie możemy pozostać w tyle.


ŹRÓDŁOhttps://rankingsamorzadow.rp.pl
Poprzedni artykułW Kaliszu zatrzymano trzy osoby za wystawienie fałszywych certyfikatów o szczepieniach
Następny artykułWydano ostrzeżenie pogodowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments