Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce wygrali kolejne spotkanie ligowe. W sobotę nasz zespół wygrał przed własną publicznością z Bałtykiem Gdynia – 3:1.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 19 minucie Mateusz Nogaj, jednak rywale wyrównali tuż przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron przeważała na boisku Pogoń i najpierw w 58 minucie karnego wykorzystał Dawid Przybyszewski, a kolejną bramkę dla Pogoni w 83 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Marcin Lis.

Niestety podczas spotkania jeden z piłkarzy gości złamał nogę i na stadion wezwana została karetka, która odwiozła go do szpitala. Tam przeszedł operacje i jak informuje klub Bałtyk Gdynia najprawdopodobniej ich piłkarz jutro zostanie wypisany.

Po 8 kolejkach Pogoń Nowe Skalmierzyce ma 5 zwycięstw oraz 3 remisy na koncie i z 18 punktami zajmuje 3 miejsce. Do lidera Olimpii Grudziądz traci 3 punkty.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Bałtyk Gdynia 3-1
1:0 Mateusz Nogaj (19)
1:1 Michał Marczak (45)
2:1 Dawid Przybyszewski (58 karny)
3:1 Marcin Lis (83)