We wtorek, 3 listopada odbyła się zdalna komisja infrastruktury w temacie programu budowy 100 obwodnic, w tym modernizacji drogi krajowej nr 25 i obwodnicy dla Kalisza. W spotkaniu uczestniczył m.in Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Obwodnica Kalisza ma być realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. Obecnie trwa przygotowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego, w tym prace analityczne zmierzające do wytypowania najkorzystniejszego wariantu przebiegu drogi krajowej nr 25.

Kwestia wyboru wariantu obwodnicy Kalisza budzi duże zainteresowanie społeczne. Do resortu infrastruktury wpływały liczne korespondencje- głosy poparcia oraz sprzeciwu dla rozważanych wariantów. (…) Ostateczny przebieg obwodnicy będzie wynikiem kompromisu pomiędzy optymalnymi rozwiązaniami ze względów technicznych, ekonomicznych, środowiskowych i społecznych – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

Podczas dyskusji dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu Marek Napierała wspomniał o kwietniowym posiedzeniu Zespołu Oceny Projektów Inwestycyjnych, kiedy to burmistrz Jerzy Łukasz Walczak sprzeciwił się wariantom przecinającym gminę i zaproponował trasę kompromisową. Po dojściu do porozumienia podpisany został aneks do umowy na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i biuro projektów przygotowuje materiały do spotkań z mieszkańcami względem wariantu społecznego.

Planujemy z początkiem grudnia spotkania z mieszkańcami miejscowości, które są najbardziej zainteresowane – mówi Marek Napierała.

Ma pojawić się kolejny, 5 wariant, który ma uwzględniać zgłaszane uwagi mieszkańców. Wytypowany wariant zostanie wskazany jako wariant preferowany do realizacji. Obwodnica planowana jest do realizacji w latach 2022-2026.


ŹRÓDŁOnoweskalmierzyce.pl
Poprzedni artykułZostało 8 dni na zebranie 3 mln zł. Dajmy szanse Marcelkowi na życie
Następny artykułUczestnik Grand Prix w TŻ Ostrovia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments