W najbliższych wyborach samorządowych rywalem dotychczasowego Burmistrza Gminy i Miasta Nowych Skalmierzyc będzie Sołtys Gniazdowa, Paweł Wojtaszak.

W nadchodzących wyborach będziemy wybierać radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz na terenie naszej gminy Burmistrza. W ramach tych wyborów będziemy wybierali pomiędzy dotychczasowym włodarzem gminy – Łukaszem Jerzym Walczakiem, a Sołtysem Gniazdowa Pawłem Wojtaszakiem.

Wśród swoich priorytetów Paweł Wojtaszak wymienia m.in. stworzenie warunki sprzyjającym inwestycjom, poprzez wspieranie lokalnych przedsiębiorców, którzy dzięki temu będą tworzyć nowe miejsca pracy.

Ważne będzie też stworzenie warunków do powstawania nowych budynków wielorodzinnych, aby mieszkańcy naszej gminy nie uciekali do większych miast, a właśnie żeby właśnie przeprowadzali się do nas. Dzięki temu zwiększy się budżet naszej gminy poprzez pozostawione przez te osoby podatki, co pozwoli te środki przeznaczyć na inne potrzebne rzeczy w naszej gminie takie jak kultura, edukacja czy sport.

Nie zapomina również o środowisku i w planach ma wdrażanie programów ekologicznych promujących recykling i oszczędzanie energii.

Paweł Wojtaszak stratuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Wielkopolska 2050, który wystawił również kandydatów na radnych. Można przeczytać o nich w tym artykule KWW Wielkopolska 2050 przedstawiła kandydatów na radnych na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce


Poprzedni artykułFestiwal Polska od Kuchni – trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich
Następny artykułBędzie można uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca