Przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skalmierzyckiej udali się na cmentarze oraz do miejsc pamięci aby zapalić znicze Powstańcom Wielkopolskim.

Z inicjatywy Romana Budka oraz Pawła Wojtaszaka sołtysa wsi Gniazdów przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skalmierzyckiej, udali się na cmentarze aby zapalić znicze Powstańcom Wielkopolskim.

– W ramach upamiętnienia Powstańców Wielkopolskich m.in. na cmentarzach na terenie naszej gminy zapaliliśmy znicze oraz złożono wieńce na grobach, gdzie nie ma już rodzin – mówi Paweł Wojtaszak.

Fundatorem 300 zniczy jest producent zniczy „Płomyk” z Koźmińca, załatwili to Państwo Patrycja i Karol Sroka z Ostrowa Wielkopolskiego. Naklejki Powstaniec Wielkopolski na znicze zorganizował Paweł Wojtaszak, sołtys wsi Gniazdów, a wiązanki wykonała „Mar Cysia”.

Znicze zapalone zostały również w Ołoboku, przy tablicy upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie. Roman Budka udał się również do Ostrowa Wielkopolskiego gdzie zapalił znicze w Kwaterze Powstańców Wielkopolskich oraz na innych grobach Powstańców Wielkopolskich.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skalmierzyckiej


Poprzedni artykułOgłoszono nabór deklaracji w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”
Następny artykułSprawdziliśmy ile gruntów ma nasz samorząd Gminny i ile sprzedał w ostatnich latach