Ogłoszony został nabór deklaracji w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Deklaracje można składać do 30.11.2023 roku.

Program „Ciepłe Mieszkanie” przeznaczony jest dla osób fizycznych posiadających tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego (np. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu), znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, które ogrzewają lokale mieszkalne za pomocą nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe, a także wspólnot mieszkaniowych, na które składają się budynki mieszczące od 3 do 7 lokali mieszkalnych.

Złożona deklaracja stanowić będzie wyłącznie wyrażenie chęci przystąpienia do programu „Ciepłe Mieszkanie”. Warunkiem udzielenia dotacji dla mieszkańca będzie złożenie w późniejszym terminie wniosku na właściwym formularzu przekazanym przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Więcej informacji na temat składania deklaracji oraz samego programu dostępne jest na stronie https://noweskalmierzyce.pl/pl/news/cieple-mieszkanie-zloz-deklaracje-do-30-listopada-br


Poprzedni artykułWiata rekreacyjna w Kościuszkowie oficjalnie otwarta
Następny artykułZapalili znicze Powstańcom Wielkopolskim