Od 15 maja przyjmowane będą wnioski w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w zakresie dofinansowania kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dotacje celowe mogą być udzielane na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na obszarze Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, spełniając jedno z poniższych kryteriów:

1)     brak istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej, określonej w dokumencie o charakterze prawa miejscowego, na terenie, na którym planowana jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków;

2)     brak możliwości technicznego podłączenia do istniejącej, projektowanej lub planowanej sieci kanalizacji sanitarnej;

3)     ekonomicznie nieuzasadnione podłączenie do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej;

Dotacja celowa może być udzielona tylko jeden raz dla danej nieruchomości.

Wnioskodawca uzyskuje dofinansowanie wynoszące 50% kosztów zakupu i montażu przydomowej oczyszczalni, lecz nie więcej niż 3.000,00 zł.

Wnioski przyjmowane będą od 15 maja do 15 czerwca, bądź do wyczerpania się limitu środków finansowych przeznaczonych na ww. cel i będą rozpatrywane według kolejności ich wpływu do Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.


ŹRÓDŁOnoweskalmierzyce.pl
Poprzedni artykułWkrótce rusza nabór do szkół średnich w powiecie ostrowskim
Następny artykułTrwają prace na sieciach wodociągowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments