Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś wyniki naboru na inwestycje drogowe w gminach i powiatach w całej Polsce. W 2023 r. do samorządów w całej Polsce na rozwój infrastruktury drogowej trafi ponad 2,6 mld zł., a na realizacje wszystkich inwestycji w Wielkopolsce 233,3 mln zł.

Te środki to realne wsparcie budowy i modernizacji dróg najbliższych mieszkańcom Wielkopolski – dróg gminnych i powiatowych. To dzięki nim będą powstawać nowe inwestycje, nowe miejsca pracy, ale to także nowe możliwości dla biznesu i przede wszystkim podniesienie komfortu życia mieszkańców i poprawa ich bezpieczeństwa na drogach – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Gmina i Miasto Skalmierzyce otrzymała łącznie ponad 878 tys. zł dofinansowania na dwie inwestycje drogowa. Na przebudowę i rozbudowę drogi gminnej ul. Bielawska w Skalmierzycach otrzymano dofinansowanie w kwocie 392 465 zł. Wartość całej inwestycji to 784 930,00zł.

Natomiast na przebudowę drogi gminnej nr 793859P w m. Czachory (obręb Kościuszków), która ma kosztować 971 636,00zł pozyskano dofinansowanie w kwocie 485 818zł.


Poprzedni artykuł21-latek uciekał przed policjantami. Padły strzały ostrzegawcze
Następny artykułWkrótce rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments