W ostrowskim szpitalu otwarto jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w regionie. To była największa inwestycja w ostrowską służbę zdrowia od lat, warta ponad 20 mln złotych.

Nowy blok zlokalizowany jest na powierzchni 1000 m kwadratowych na trzecim piętrze wybudowanego w 2017 roku nowego skrzydła szpitala.

– To historyczna chwila z dwóch powodów. Nowy blok to inwestycja XXI wieku, przeskok cywilizacyjny. Poza tym w ponad 55 letnich dziejach naszego szpitala oddajemy największą inwestycję, wartą pod 20 mln. Kwota 14 mln pochodziła ze środków w ramach rządowych inwestycji strategicznych. Pozostała część to dotacje starostwa powiatowego – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Po zrealizowaniu inwestycji szpital ma teraz do dyspozycji 5 sal operacyjnych wraz z pełnym zapleczem.

 – Niewielu było wierzyło najpierw, że skrzydło zostanie wybudowane i zagospodarowane. To był ambitny i szalony pomysł. Nam się udało! Ten budynek wypełniamy ostatnim na wskroś nowoczesnym i bardzo potrzebnym oddziałem. Nim powstał ten, inne oddziały także zostały wyremontowane. Można wybudować najpiękniejsze mury, ale jeśli nie będzie pracowników, nie będzie sukcesu. Dziękuję kadrze medycznej za ich codzienna pracę – mówił Paweł Rajski Starosta Ostrowski.


ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl
Poprzedni artykułJutro w Starym Kinie teatr dla dzieci, a dla dorosłych seans filmowy
Następny artykułWydana została II część Księgi Smaków Powiatu Ostrowskiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments