W Sądzie Okręgowym w Kaliszu trzech mężczyzn usłyszało wyrok w sprawie śmierci 35-latka z Ociąża, którego najpierw brutalnie pobili, a następnie przywiązali linką holowniczą do samochodu i ciągnęli po polnej drodze.

Zanim doszło do zabójstwa, pomiędzy jednym z oskarżonych a pokrzywdzonym doszło do konfliktu. 35-latek miał pobić jednego z oskarżonych i po miesiącu postanowił on zrobić odwet wspólnie z kolegami. Dlatego też dotkliwie pobili 35-latka, kopali oraz uderzali drewnianą pałką. Następnie zabrali go i pojechali na jedną z polnych dróg, gdzie po skrępowaniu jego nóg pasem holowniczym ciągnęli go za samochodem. Obrażenia ofiary okazały się śmiertelne.

Dwóch mężczyzn odpowiadało za czyn z art. 148 kk, czyli za zabójstwo, natomiast trzeci, który w pewnym momencie wycofał się i nie uczestniczył w holowaniu za samochodem 35-latka odpowiadał za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd skazał dwóch mężczyzn na kare 15 lat więzienia, przy czym nie mogą uzyskać warunkowego, przedterminowego zwolnienia przed upływem 12 lat, natomiast trzeci mężczyzna został skazany na 8 lat wiezienia, przy czym nie może uzyskać warunkowego, przedterminowego zwolnienia przed upływem 6 lat.

Wyrok nie jest prawomocny, a strony mogą złożyć apelację.


Poprzedni artykułNastąpi zmiana godzin funkcjonowania Urzędy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Następny artykułZimowe utrzymanie dróg. Gdzie dzwonić w przypadku problemów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments