Od 14 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach będą przyjmowane wnioski o preferencyjny zakup węgla.

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce przystąpiła do rządowego programu dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych z terenu gminy. Jednym z warunków koniecznych do skorzystania z tej formy zakupowej jest uprawnienie do dodatku węglowego (tj. złożenie do 11 sierpnia 2022 roku deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków).

Po pozytywnej weryfikacji trzeba będzie dokonać zapłaty w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, a następnie z otrzymaną fakturą należy udać się do jednego z trzech punktów dystrybucji węgla w gminie, tj. w Śmiłowie, Ociążu lub  Skalmierzycach.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych maksymalna ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego wynosi 1500 kg w okresie do końca roku 2022 i 1500 kg w okresie od 1 stycznia 2023 do 30 kwietnia 2023 roku.

Cena za jedną tonę nie może być wyższa niż 2000 zł brutto, jednak w cenę nie wlicza się kosztów transportu ze składu węgla do gospodarstwa domowego. Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce złożyła zapotrzebowanie na trzy rodzaje asortymentu: miał, groszek i orzech. W zależności od otrzymanego rodzaju opału i ceny zakupowej ustalona zostanie wtedy cena końcowa dla gospodarstwa domowego.


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykuł10 lat SKO w Szkole w Ociążu
Następny artykułJechali ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments