28 października 2022 roku szkoła w Ociążu obchodziła jubileusz 10 – lecia funkcjonowania programu Szkolnych Kas Oszczędności.

Z tej okazji odbyła się uroczystość podczas której uczniowie przedstawili krótką historię SKO w szkole oraz wsadzili pamiątkowe drzewko. Nie zabrakło również urodzinowego tortu i słodkich babeczek dla wszystkich uczniów. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła szkołę maskotka Żyrafka Lokatka, która jest przewodniczką po banku.

Szkoła co roku aktywnie włącza się w realizację założeń programu edukacji finansowej. Jest wielokrotnym laureatem brązowej i srebrnej odznaki w organizowanym przez PKO Bank Polski  ogólnopolskim konkursie dla szkół i nauczycieli. Uczniowie od najmłodszych lat uczą się systematycznego oszczędzania oraz nabywają praktyczne umiejętności korzystania z usług bankowych. Zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu finansów, ale i ekologii, zdrowego stylu życia, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa.

Realizowane projekty i inicjatywy przynoszą dzieciom dużo satysfakcji i pozwalają kształtować umiejętności przydatne we współczesnym świecie.


Poprzedni artykułLena Mituła zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Taekwon-do
Następny artykułNa terenie gminy prowadzona będzie preferencyjna sprzedaż węgla
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments