Zmarła Felicja Fenger – nauczycielka, dyrektorka placówek oświatowych w Kotowiecku oraz w Nowych Skalmierzycach, społecznik.

Felicja Fenger urodziła się w 1939 roku w Nowych Skalmierzycach, gdzie ukończyła szkołę podstawową, a po niej kształciła się w studium pedagogicznym w Kaliszu. Pracę rozpoczęła jako nauczycielka w miejscowości Daniszyn. Po dwóch latach, w 1958 roku, przeniosła się do szkoły podstawowej w Nowych Skalmierzycach.

Była członkiem Komitetu Budowy Szkoły przy ul. Okólnej. W 1979 roku objęła stanowisko dyrektora szkoły podstawowej w Kotowiecku. W 1990 została dyrektorem szkoły przy ul. Okólnej w Nowych Skalmierzycach.

Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej została w 1977 roku odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, a w 1977 roku otrzymała prestiżową nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania. W tym roku otrzymała medal „Za zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”.

Przez dwie kadencje była członkiem kolegium do spraw wykroczeń w Kaliszu. Aktywnie działała w Miejsko-Gminnym Oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, organizując wakacyjny wypoczynek dla najmłodszych.


Poprzedni artykułTrwa nabór wniosków o pomoc finansową w zakresie wsparcia finansowego
Następny artykułRolnicza aplikacja eDWIN całkowicie dostępna. Każdy może z niej skorzystać
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments