Policjanci prowadzili wczoraj na drogach powiatu ostrowskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których obserwowali w jakim zakresie piesi, rowerzyści i kierowcy przestrzegają przepisów.

Wczoraj, ostrowscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskich działaniach  „NURD” czyli „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale także przyglądali się, jak piesi i rowerzyści wywiązują się ze swoich obowiązków. Głównym celem tych cyklicznie prowadzonych działań jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy użytkowników ruchu, których praktycznie nie chroni nic poza własnym rozsądkiem i odpowiedzialnym stosowaniem się do obowiązujących przepisów.

Policjanci w trakcie wczorajszych działań zwracali szczególną uwagę na miejsca, w których może dochodzić do wykroczeń popełnianych wobec pieszych lub przez pieszych i rowerzystów. Policjanci przeprowadzili ponad 150 kontroli, odnotowali łącznie 135 wykroczeń. Wśród nich znalazły się m.in. takie, które polegały na przekroczeniu prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych, czy przechodzeniu pieszych przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Natomiast wykroczenia popełniane przez rowerzystów to przejazd przez przejście dla pieszych.


Poprzedni artykułOdbędzie się konferencja profilaktyczna dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Następny artykułWe wtorek rusza wypłata dodatków węglowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments