Policjanci CBŚP we współpracy z policją niderlandzką oraz przy wsparciu ostrowskich policjantów zatrzymali ściganego ENA w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie dziennikarza w Amsterdamie oraz udziału w zbrojnej grupie przestępczej.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Poznaniu CBŚP, zatrzymali 30-letniego mężczyznę ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania. Działania przeprowadzono na terenie Ostrowa Wielkopolskiego we współpracy z policją niderlandzką, której funkcjonariusze brali udział w czynnościach z zatrzymanym na terenie Polski. Wsparcia udzielili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Zatrzymany był ścigany w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie dziennikarza w lipcu 2021 roku w Amsterdamie oraz o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Ponadto w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę.

Wobec zatrzymanego mężczyzny będzie wszczęta procedura ekstradycyjna do Królestwa Niderlandów, gdzie podejrzany stanie przed wymiarem sprawiedliwości.


Poprzedni artykułOdbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Następny artykułOdbędzie się konferencja profilaktyczna dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments