Jak informują i ostrzegają ostrowscy policjanci tylko wczoraj, 3 osoby z powiatu ostrowskiego straciły blisko 12 000 zł. Dodatkowo, były również próby oszustw na pracownika banku.

Dwie osoby straciły swoje oszczędności w ten sposób, że nieznany sprawca na portalach sprzedażowych, pod pozorem uiszczenia zapłaty za towar wystawiony do sprzedaży na portalu, uzyskał dane do logowania, a tym samym dostęp do rachunku bankowego, skąd przeprowadził transakcje na kwoty 2900 zł oraz 3600 zł.

Kolejny pokrzywdzony to mężczyzna, który chciał zakupić ekogroszek. Po wpłaceniu pieniędzy w kwocie 5400 zł na konto osoby, która oferowała sprzedaż, kontakt został zerwany. Niedostarczony został również zamówiony produkt

Natomiast 55-letnia kobieta nie dała się oszukać. Po otrzymaniu telefonu od rzekomego pracownika w banku, usłyszała w słuchawce, że ktoś z jej konta złożył wniosek o kredyt na kwotę blisko 30 000 zł. Oszust dodał, że zablokuje kredyt i zgłosi fakt na Policję. Po tym, zaniepokojona kobieta udała się osobiście do banku, jednak po chwili otrzymała drugi telefon od rzekomego pracownika placówki bankowej, który oświadczył, iż zajmuje się ochroną danych. Prosił, aby kobieta była z nim na linii. Tłumaczył, że pieniądze zostały już przelane na konto bankowe złodziei a on zrobi wszystko, żeby je odzyskać.

Dodał, że w placówce stacjonarnej nic nie załatwi, ma jechać do domu i czekać na jego telefon. 55-latka jednak nie uwierzyła w te zapewnienia oszusta. Przez telefon powiedziała, że fakt zgłasza na Policję i złożyła wizytę w banku. Kobieta w banku dowiedziała się, że nikt z jej konta nie chciał złożyć wniosku o kredyt.


Poprzedni artykułDobry wynik Nowych Skalmierzyc w rankingu zamożności polskich samorządów
Następny artykułDokonał kilku kradzieży alkoholu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments