Z początkiem marca rozpoczęła się budowa pierwszej w Skalmierzycach wielofunkcyjnej sali wiejskiej. Zakończenie prac przewidywane jest na marzec 2023 roku.

Projektowana świetlica to obiekt jednokondygnacyjny o wymiarach 27,62 m na 32,53 m, wysokości 8,92 m i blisko 460 m2 powierzchni użytkowej mogącej pomieścić około 120 osób. Jego znaczną część zajmie sala główna (ponad 253 m2), pozostały metraż stanowić będą pomieszczenia dodatkowe – techniczne, socjalne, korytarze, magazyny, kotłownia, biuro oraz toalety.

Po czasie pandemii, podczas której życie społeczne musiało ostro wyhamować, przyszedł czas na ponowne uruchomienie zapasów zgromadzonej w ludziach energii – energii do organizacji przedsięwzięć, wydarzeń, szeroko pojętej integracji międzyludzkiej. I do tego właśnie przyda się nam wszystkim nowoczesna świetlica, która powstaje we wprost idealnym dla niej miejscu – na tzw. „Dąbku”, czyli miejscu, które mieszkańcom Skalmierzyc nieodłącznie kojarzy się z odpoczynkiem i piękną przyrodą wokół – skomentował Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Na potrzeby inwestycji przeznaczono blisko 7500 m2 powierzchni terenu. Powstanie również przy niej parking na 59 miejsc.

Koszt zadania wyniesie 3.496.464,81 zł, z czego 1.171.157,00 zł to pozyskane przez samorząd Nowych Skalmierzyc dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułBlisko 230 wykroczeń ujawnili policjanci podczas tego weekendu na drogach powiatu
Następny artykułOd 1 kwietnia rusza dofinansowanie do żłobków
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Projekt ładny i to niestety jedyna zaleta tego przedsięwzięcia.