W sobotę, 26 marca obchodzona jest „Godzina dla Ziemi”. Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zachęca wszystkich do włączenia się do akcji Wielkiego Sprzątania Gminy.

Godzina dla Ziemi to akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. W tym roku odbędzie się ona 26 marca i akcja ma zachęcać do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut.

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zachęca jednak aby ten dzień spędzić inaczej.

– Otóż drodzy Sołtysi, zgodnie z ustaleniami na naszym ostatnim spotkaniu w tym właśnie dniu zorganizujemy sprzątanie naszej małej Ojczyzny. Rozpowszechnijcie tę informację, by dotarła do mieszkańców danego sołectwa – ustalcie godzinę, miejsce zbiórki, teren, który będziecie porządkować itp. Zachęcam, aby w akcję włączyły się placówki oświatowe oraz harcerze. Zapewnimy Wam worki i rękawiczki, które możecie odbierać do 25 marca w urzędzie gminy w Referacie Geodezji, pokój nr 31 (III piętro). Śmieci zostaną odebrane przez WPK w następnym tygodniu. Zachęcam, by miejscem ich składowania był teren przy świetlicach wiejskich, a jeśli świetlicy nie posiadacie – miejsce, o którym nas poinformujecie, by akcja mogła przebiec szybko i sprawnie – pisze w mediach społecznościowych Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.


Poprzedni artykułPolicjanci z Ostrowa zatrzymali 22-latka z kilkoma woreczkami amfetaminy
Następny artykułNastąpi przerwa w dostawie wody na kilku ulicach w Skalmierzycach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments